Rychlé odkazy

Daňové plánování


US LIMITED

Typ LLC

Limited Liability Company (společnost s ručením omezeným) je možné založit jako vlastnickou nebo manažerskou. To znamená, že registrovaným funkcionářem je buď vlastník nebo jednatel (manažer).

Zvláštností této společnosti je vlastnictví. I když se jedná o společnost s ručením omezeným, vlastníci vždy vlastní stejné podíly a nelze nastavit žádný jiný dělící poměr.

Vlastnická LLC

Společnost nemá registrovaný statutární orgán a tak ji může zastupovat vlastník. Nevýhodou tohoto konceptu jsou povinnosti vlastníka při této struktuře společnosti. Společnost ztrácí své nejdůležitější parametry a pro daňové plánování se stává nevhodná. 

Manažerská LLC

Společnost s registrovaným statutárním orgánem je vlastněna „na doručitele“. Výhodou je tedy anonymní vlastnictví.

Tento systém může existovat na základě specifičnosti amerického práva. Anonymita je totiž použitelná pouze pro americké nerezidenty a proto může tento systém dlouhodobě existovat.

Společnost na doručitele tak může mít vícero uplatnění: nejen jako subjekt daňového plánování, ale i jako subjekt anonymního vlastnění jiné společnosti.

 

Založení společnosti je možné ve všech amerických Státech. Na základě našich dlouhodobých zkušeností doporučujeme našim klientům využít americkou společnost typu LLC založenou ve Státě Wisconsin. Toto doporučení vychází z kombinace faktorů nákladů, administrativní náročnosti, vzhledu dokumentace a její použití v zahraničí.

 

Britsko–americký smluvní vztah

Smlouvy nejsou průkazné účetní doklady a při zpracování účetnictví v UK nejsou vyžadovány. Důležité přitom je, aby vzájemné faktury dostatečně vypovídaly, co je obsahem fakturovaného plnění a daly se tak jednoznačně zatřídit.

Kdy se vyplatí podnikat přes britsko-americkou strukturu?

Rozdíl zdanění mezi SRO a LTD/LLC může běžně činit 18%. Založení plnohodnotné SRO a LTD s LLC se cenově prakticky neliší. Roční náklady, které u SRO nevznikají se u LTD s LLC pohybují kolem 15.000 Kč.

Částku 15.000 Kč dosáhneme při 18% rozdílu ze základu necelých 84.000 Kč. V případě, že podnikání vygeneruje více než tuto částku, vyplatí se dát přednost struktuře LTD s LLC před jakoukoliv českou alternativou.

 

Konkurenční výhoda

Založení zahraniční společnosti pro podnikatele, který žádá diskrétnost, může snadno ztratit smysl, pokud je firma založená prostřednictvím české společností, která je sama předmětem české daňové kontroly. Anonymita se ztratí v okamžiku, kdy české účetní záznamy českého poskytovatele budou předloženy ke kontrole.